01 

/ ТЕПЛОВИЙ НАСОС ТА ВСЕ ЩО ПОТРІБНО ПРО НЬОГО ЗНАТИ

“Недостатньо лише
отримати знання;
треба знайти
їм застосування”
(Й. Гете)

Сьогодні, для опалення будівель використовується теплогенератори різних типів. Широкого застосування набули газові та електричні котли, устаткування для спалювання вугілля, деревини чи біомаси. І звичайно, з кожним роком все більше зростає частка обладнання, що використовує відновлювальні альтернативні джерела енергії. Одним з самих перспективних напрямків розвитку теплопогенеруючого обладнання є застосування теплових насосів.

Ця технологія винайдена більше 100 років назад видатним британським фізиком Вільямом Томсоном (лордом Кельвіном), та за останні десятиліття суттєво вдосконалена. Ще у 1855 році австрійський інженер Петер фон Ріттінгер спроектував та виготовив перший відомий прототип теплового насосу. Масове використання теплових насосів для опалення будівель почалось ще у 60-70-х роках ХХ століття.

Тепловий насос - це пристрій для перенесення теплової енергії від низько потенційного джерела тепла (наприклад, зовнішнього повітря або грунту) до споживача тепла з високою температурою. Для роботи теплового насосу необхідно використання зовнішньої енергії: механічної, електричної, хімічної і т.п. Теплові насоси за принципом роботи поділяються на велику кількість різновидів. Це і сорбційні (абсорбційні / адсорбційні) та струйні (пароінжекторні) теплові машини, які застосовуються для утилізації надлишкового тепла; це і термоелектричні теплові насоси, які ми використовуємо у невеликих переносних автомобільних холодильниках. Але беззаперечно, домінуючим типом на ринку теплових насосів є паро-компресійне устаткування - практично всі побутові теплонасосні машини працюють за цим принципом. Робота паро-компресійного теплового насосу заснована на одному з фундаментальних положень термодинаміки - циклі Карно.

Знаходячись під низьким тиском у випарнику холодоагент здатен закипіти при низькій температурі, що дозволяє відбирати тепло від низькопотенційного джерела енергії: повітря, грунту або води. Далі робоче тіло фреону у газоподібному стані надходить в компресор, де стискається внаслідок механічної дії, саме на що і йде електрична енергія в процесі роботи теплового насоса, що призводить до різкого підвищення температури. Потім холодоагент подається на теплообмінник - конденсатор, де при високому тиску починається процес конденсації, внаслідок чого виділяється тепло, яке передається теплоносію системи опалення, тобто воді. Після конденсатора робоче тіло проходить через дросельний клапан, який знижує тиск, що призводить і до зниження температури. На цьому термодинамічний цикл замикається і холодоагент знову готовий до процесу кипіння та відбору тепла у випарнику. Таким чином теплова потужність теплових насосів на 80% складається з відновлювальної енергії навколишнього середовища і лише 20% енергії використовується для роботи самого теплового насосу.

Теплові насоси забезпечують опалення приміщень та гаряче водопостачання. А за наявності в контурі теплового насосу реверсивного вентиля, здатні працювати і в зворотньому режимі - здійснюючи охолодження приміщень за допомогою файнколів. Ще однією перевагою теплових насосів є можливість встановлення універсальних буферних ємностей, або бойлерів непрямого нагріву під потреби гарячого водопостачання, що дає додаткову економію. Крім того система теплових насосів "повітря-вода" може комплектуватись інвертором для керування швидкості компресора, що забезпечить даний тип теплових насосів довговічністю та енергоефективністю, що обумовлює економію та комфорт.


Звідки тепло в холодному повітрі?
Для того щоб відповісти на це питання потрібно згадати формулу зі шкільної фізики:
Q = c * m * (T1 - T0), де
Q - кількість теплоти, вимірюється в Джоулях [Дж];
c - питома теплоємність речовини, вимірюється в [Дж/кг * °С].
m - маса речовини, вимірюється в кілограмах [кг];
T0 - початкова температура, вимірюється в градусах Цельсія [°С];
T1 - кінцева температура, вимірюється в градусах Цельсія [°С];
Розглянемо приклад: скільки тепла можна відібрати з 1м³ повітря при початковій температурі -20°С, якщо випарник теплового насоса здатний відібрати Δ10°С?
Питома теплоємність повітря дорівнює 1003 Дж/кг * °С
Щільність повітря дорівнює 1,225 кг/м3
Q = 1003 x 1,225 x (-20 - (-30)) = 12286,75 [Дж]
Відповідь: 1м³ повітря містить кількість теплоти дорівнює: Q = 12286,75 [Дж] = 3,4 Вт * год

02 

/ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ ECOLINE EVI & GEO

Максимальниий комфорт,
оптимальне рішення
за розумні гроші,
якісний монтаж,
гарантійна підтримка!

Теплові насоси, надалі ТН, зарекомендували себе в якості надійного обладнання, що не завдає шкоди здоров'ю користувачів та екології, оскільки працюють без спалювання органічного палива та не генерують шкідливих викидів. У всьому світі системи опалення на базі теплових насосів приходять на заміну газовим та твердопаливним котлам та поступово витісняють викопні джерела енергії. ТН здобули особливу популярність в країнах Європи та Азії. У нашій країні свій шлях до масового покупця ТН розпочали відносно недавно. Однак вже зараз на ринку можливо придбати ефективні рішення світового рівня - ми пропонуємо наші рішення ТН EcoLine EVI - низькотемпературні теплові насоси в моноблочному виконанні «повітря-вода». Наш модельний ряд представлено різними тепловими насосами, які відрізняються номінальною тепловою потужністю в режимі обігріву, наприклад: 12, 19, 25, 36 та навіть до 165кВт.

Завдяки досконалій конструкції ці моделі можуть забезпечувати високоефективний обігрів приміщень при наднизькій вуличній температурі до -25°C. Зокрема, наші теплові насоси обладнано пластинчатими теплообмінниками, встановлено потужні компресори п'ятого покоління EVI, з додатковою системою впорскування пари, які адаптовані для роботи при наднизьких температурах, нагрівачем дренажного піддону, циркуляційним насосом, запобіжним клапаном та розповітрювачем, крім того застосовуються спеціальна семи ступенева запобіжна автоматика та погодозалежне керування. Всі елементи відповідають європейським та світовим стандартам, які пред'являють до обладнання більш жорсткі якісні вимоги, ніж національні стандарти. Крім конструктивних особливостей ці системи відрізняються від звичайних інверторних моделей, також спеціальними алгоритмами роботи, які дозволяють економити електроенергію при підтримці в приміщенні комфортних умов і швидше виходити на робочий режим. Також в блок інтегровано алгоритм розморожування, який скорочує час, необхідний для цієї процедури. Все це дозволяє гарантовано забезпечувати високу теплопродуктивність при температурах вуличного повітря до -25°С.

Навіть при роботі в критичних умовах енергоспоживання систем зберігається на невисокому рівні. Це забезпечує майже п'яти-кратну економію в порівнянні з електричними обігрівачами та електрокотлами. З огляду на те, що на більшій частині території України температура зрідка опускається нижче -20°C, можна стверджувати, що наші моноблоки EcoLine EVI можуть ефективно працювати в режимі обігріву весь опалювальний період. Всі моделі пройшли випробуання в умовах експлуатації на території України та країн Європейського Союзу, що підтверджується відповідними сертифікатами. Якщо користувач не проживає в будинку постійно, він зможе активувати режим захисту системи опалення, таким чином у приміщеннях буде підтримуватися температура +5°C, що попередить можливість промерзання будинку, при цьому витрати на електроенергію будуть мінімальними. Крім ключової функції високоефективного обігріву, всі інверторні моделі можуть не менш ефективно виконувати охолодження в теплу пору року до температури навколишнього середовища +43°C, теплові насоси відносяться до класу енергоефективного електроспоживання «А+». У комплекті з усіма блоками йдуть зручні та зрозумілі пульти керування - контролери.

Сучасна ситуація з постійним зростанням комунальних тарифів призводить нас до пошуку альтернатив централізованому опаленню та індивідуальному опаленню за рахунок газових конденсаційних або твердопаливних котлів. Наразі природній газ для населення коштує в середньому 7,87 грн/м³, ми спостерігаємо за ситуацією із щоквартальним переглядом тарифів для населення, що обумовлено не тільки політикою МВФ та ЄС, але й реформами в енергетичній галузі в цілому. Вже до кінця поточного року вартість 1м³ природнього газу може зрости і становитиме - 10 грн/м³. В таких обставинах вже існує актуальна та реальна альтернатива, що має економічне підґрунтя - це теплові насоси невеликої потужності. Для індивідуального поквартирного опалення цілком можливо використовувати невеликі 10 кВт інверторні теплові насоси "повітря-вода", для таких задач застосовують переважно моноблочні системи. Найважливішим моментом є той факт, що обравши тепловий насос "повітря-вода" ви маєте можливість одразу охолоджувати й обігрівати свою квартиру та готувати гарячу воду за допомогою однієї системи. Вартість системи теплового насосу на сьогодні вже ідентична до вартості системи опалення із газовим котлом плюс систем кондиціонування. А ось щодо експлуатаційних витрат, вони будуть значно менші. Окупність таких систем на основі теплового насосу "повітря-вода" сягатиме 4-5 років при середній вартості газу для населення - 7,87 грн/м³. Ми пропонуємо типові рішення для квартир, приватних домогосподарств, котеджів та будь-якої житлової та не житлової нерухомості на основі теплових насосів EcoLine EVI!

03 

/ Основні можливості, які дають Вам теплові насоси ECOLINE EVI & GEO

"Зміни – закон життя.
І ті, хто дивиться тільки
в минуле чи лише на
сьогодення, безперечно
пропустять майбутнє."
(Джон Ф. Кеннеді)

01.  ОПАЛЕННЯ

На опалення вашого будинку витрачається більше енергії та більше коштів, ніж на будь-яку іншу систему життєзабезпечення - як правило, вона складає більш ніж 50% вашого рахунку за всі комунальні послуги. Наш тепловий насос EcoLine використовує відновлювану та необмежену енергію навколишнього середовища для забезпечення енергетичного комфорту та економії на комунальних платежах.

02.  КОНДИЦІЮВАННЯ

Тепловий насос EcoLine не втрачає актуальність і влітку. За допомогою функції охолодження, навіть в самі пекельні літні дні, Ви будете перебувати в комфорті. Не потрібно окремо купувати кондиціонер, потужності буде достатньо, щоб згенерувати прохолоду для кожної кімнати. Керування режимами опалення та охолодження виконується автоматично, за допомогою погодозалежного керування.

03.  ГАРЯЧА ВОДА

Для того, щоб отримати гарячу воду Ви досі витрачаєте кіловати електроенергії або куби газу? Наш тепловий насос EcoLine приготує гарячу воду, використовуючи заощадливо енерго-ресурси, з яких 75% енергії надходить з поновлювальних джерел, споживаючи при цьому лише 25% електроенергії. Енергоефективність пристрою вражає, а функціонал та автономність дарують справжній комфорт.

04.  ЕКОНОМІЯ

Використовуючи поновлювальні джерела енергії теплові насоси EcoLine являються ідеальним економічним рішенням, вкладаючи одноразово ви отримаєте повноцінну систему опалення та гарячого водопостачання на десятиліття, при тому порівнюючи дану систему опалення з газовим, ми отримаємо чисту річну різницю майже в 1000$, що робить період окупності даної системи на рівні 4-5 років!

/ СКЛАД ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ
ECOLINE EVI & GEO


Наявність європейського сертифікату CE LVD EMC стандарту якості EN14825!ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ А++ ПРИ ТЕМПЕРАТУРІ ТЕПЛОНОСІЯ 55°C
Компресори за технологією EVI - впорскування пари фреону дає приріст продуктивності до 47%, та середній приріст СОР до 21%!КОМПРЕСОРИ Copeland Scroll EVI ТА PANASONIC
Інтегрована система нагріву конденсату, запобігає замерзанню як теплообмінника, так і піддона та гарантує якісну роботу обладнання навіть у найлютіші морози!КОНТРОЛЕР HITACHI DC
Пластинчатий шведський теплообмінник ALFA LAVAL забезпечує високоефективну теплопередачу!ТЕПЛООБМІННИК ALFA LAVAL або SWEP
04 

/ Реальні дані наших клієнтів

Екологічно чиста енергія;
Відновлювальні джерела;
Зменьшення енергозалежності;
Максимальна вигода;
Доступність та екологічність!

110м²  потужність ТН 12кВт

Ступінь утеплення: не утепленний
Система опалення: комбінована

125м²  потужність ТН 12кВт

Ступінь утеплення: 10см мінвата
Система опалення: радіаторні батареї

135м²  потужність ТН 19кВт

Ступінь утеплення: 5см пінопласт
Система опалення: комбінована

180м²  потужність ТН 19кВт

Ступінь утеплення: 15см пінопласт
Система опалення: теплі підлоги
/ 200м² потужність ТН 28кВт
У фіналі знайомства з ТН, наведемо реальні дані нашого Клієнта, який проживає у типовому приватному будинку загальною площею 200м². Будинок самостійної споруди традиційної для України конструкції, побудований з керамзитоблоку 400мм, утеплювач пінопласт 100мм. Будинок двоповерховий (не "півторачка"), перший поверх - теплі підлоги, другий - радіатори, як бачимо система комбінована. В будинку проживає молода сім'я з дитиною. Опалення та підготовка гарячої води забезпечується повністю тепловим насосом "повітря-вода" EcoLine EVI 28кВт з встановленою універсальною буферною ємністтю на 800л. Бівалентна складова - інтегрований в систему електротен 6кВт (розташований в баку-акумуляторі). Тепловий насос обладнаний окремим електролічильником та лічильником вимірювання теплової потужності.

Таким чином річні витрати на опалення та гаряче водопостачання для приватного будинку площею 200м² в період 2017/2018 року склали б 9106кВт * 0.90 грн./кВт (тариф електроопалення до 3000 кВт) = 8195 грн., але в будинку встановлено двотарифний лічильник, що дозволяє економити на оплаті 50% від існуючого тарифу в опалювальний сезон в нічний час, що складає до 25% від всіх витрат, бо ТН налаштований на підігрів універсальної буферної ємності в нічний час.

Отримаємо 2277кВт * 0.45 грн./кВт + 6829кВт * 0.90 грн./кВт = 7171 грн. за весь рік! (маючи опалення та гарячу воду, за існуючим тарифом)

9106Витрата електроенергії, кВт
30646Отримано тепла, кВт
7171Сплачено за електроенегрію, грн
23685Економія в порівнянні з газом, грн

05 

/ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ЦІНИ НА ТЕПЛОВІ НАСОСИ ECOLINE EVI & GEO

"Зміни – закон життя.
І ті, хто дивиться тільки
в минуле чи лише на
сьогодення, безперечно
пропустять майбутнє."
(Джон Ф. Кеннеді)

/ ТН ECOLINE EVI

ТН ECOLINE EVI"Повітря / Вода"

Технологія EVI забезпечить комфорт навіть при -25°С, на базі кращих компресорів Copeland | Emerson!

Відкрити прайс!

/ СЕРТИФІКАЦІЯ ECM

Європейська ECMсертифікація

Наш Європейський сертифікат якості стандарту CE LVD EMC EN 14825!

Відкрити сертифікат!

/ ТН ECOLINE GEO

ТН ECOLINE GEO"Грунт / Вода"

Eкономічний ефект геотермальних ТН вразить Вас та забезпечить комфорт на 50 років наперед!

Відкрити прайс!


Розглянемо сучасний принцип впорскування пари в компресор та методологію збільшення ентальпії, за яким працюють сучасні теплові насоси з системою EVI - холодоагент з економайзера в пароподібному агрегатному стані заходить в порожнину компресора через паровий розпилювач, де в процесі стиснення збільшується ступінь переохолодження, що призводить до значного покращення ефективності системи і як наслідок підвищення коефіцієнту стиснення, що дозволяє досягти різкого зростання потужності! Сам же холодоагент проходячи через економайзер випаровується в невеликій кількості, яка як раз в подальшому і служить нам в якості парогенератора, що вводиться в зону середнього тиску спірального компресора, надалі в наслідок тиску вихлопу збільшується коефіцієнт стиснення при чому сама робоча температура компресора падає, що підвищує надійність та довговічність роботи!

КОЕФІЦІЄНТИ КОРИГУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ НАГРІВУ EVI КОМПРЕСОРІВ

06 

/ Контакти

"Єдиною межею
наших завтрашніх
звершень стануть наші
сьогоднішні сумніви."
(Франклін Д. Рузвельт)

ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ
КОНСУЛЬТАЦІЮ ВЖЕ СЬОГОДНІ!

ТзОВ "ЕкоЛайн ЛТД Україна"

Україна, Львів, 79039, вул.Шевченка, 200

Телефонуй саме Зараз!

+38 (095) 386 60 42
+38 (068) 501 30 95ЦЕ ЕФЕКТИВНІСТЬ, ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ, НАДІЙНІСТЬ, ПРОСТОТА В ЕКСПЛУАТАЦІЇ,
ГАРАНТІЙНЕ ТА ПІСЛЯ ГАРАНТІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ!
русский военный корабль, иди на хуй!
Copyright © 2012-2022 EcoLine. Design by team Dogma. All rights reserved.

Повернутись на головну